Naše

farma

Naší společnou vizí je pěstovat zeleninu, bylinky a jedlé květy, které bychom se nebáli sníst a které bychom se nebáli naservírovat našim dětem. Způsobem, který přírodu podporuje a doplňuje. Obklopení lidmi, kteří to cítí podobně. Ať už se jedná o náš tým anebo o Vás, naše zákazníky.

Jmenuji je Hana, ale od narození mi dodnes všichni říkají Hanička. Vyrůstala jsem v polabských Semicích, kde nyní provozuji svoji farmu.

Začala jsem asi na půl hektaru půdy (to je pro představu asi 2,7krát hokejové kluziště nebo více než polovina fotbalového hřiště). Nyní už obhospodařuji přes 40 hektarů. Na polích pracuji spolu se svými rodiči, Hanou a Pepou, kteří jsou kromě skvělých lidí, kterých si velmi vážím i moji zaměstnanci. K práci na farmě je nás však třeba víc. A tak všechnu chutnou zeleninu, čerstvé bylinky a voňavé jedlé květy opečovávají, sklízí, balí a rozváží spolu s námi také další nepostradatelní lidé z řad naší rodiny a kamarádů.

Od sezóny 2024 především rodina Aujeských. Petr a jeho synové Péťa, Maty a jednoho dne třeba i Markus mají k zemědělství stejně silný a čistý vztah, jako my, a tak jsme se rozhodli pro spolu-farmaření.

Farmaření od začátku přistupuji jinak, než jak jsem to sledovala v dětství. Jedním dechem dodávám, že z tohoto svého pozorovacího období čerpám neustále. Nejinak tomu bylo při mých studiích na ČZU v Praze. Vůči přírodě chovám úctu, zvířata vždy byla nedílnou součástí mého života a lidé, které jsem poznávala, mě tak nějak mimochodem nasměrovali ke zdravému životnímu stylu. 

Co mám ještě na srdci?

Miluju svoji rodinu, Kryštofa a naší ovčandu Cuketku. Přírodu, zvířata, pražskou hokejovou Spartu, naší vesnici a Českou republiku. Asi i díky míře svého vlastenectví pociťuji takový smysl a důležitost oboru, který jsem si vybrala. Jako další nastupující generace zemědělců si uvědomuji zodpovědnost, kterou mám ve svých rukou. Když moje práce přímo ovlivňuje půdu, vodu, vzduch a zdraví svých zákazníků. V tomhle ohledu beru své podnikání jako ohromný závazek. Hospodařím tak, abych se sama nebála sníst cokoliv z toho, co pěstuji. Tak, abych se za své počínání nemusela hlavně sama před sebou stydět.

S láskou

podpis

Pepa

Hana

Petr

Péťa

Maty

paní Hlušičková

teta Eva

Machy

Zdenda